טו בשבט הגיע – חג לאילנות, ולנו – חג ההתחדשות וההתחלות החדשות

אורנה קמין, מנכ"לית OK יועצים לניהול

מה אנו לומדים מחג הט"ו בשבט, ואיך חג הנטיעות קשור להתחדשות בארגונים?

קשור? לא קשור? קראו להלן ותחליטו בעצמכם. אני קצת עפה על עצמי לשם שינוי.

היכולת להתחדש בתהליכים חדשים, לתקן תהליכים שלא מיטביים עימנו קיימת כל הזמן. כל רגע הוא רגע מתאים לטעת תהליך חדש. לא צריך להקשיב לקולות שאומרים לנו – עכשיו לא הזמן, השוטף שוטף אותנו בגלים, יש לנו עניינים אחרים לסדר בטרם נתפנה לכך ושאר תירוצים.

מהו תהליך לא מיטיב? תהליך שלא מותאם לאופן הפעילות שלנו ואנו ממשיכים לעבוד לפיו בצורה אוטומטית. אנו מספרים לעצמנו סיפור שבגלל שאנו עמוסים ולחוצים אין לנו זמן לשבת רגע ולתכנן צורת עבודה שכן מיטיבה עימנו.

מהו תהליך מיטיב? מבנה של פעילות אחר פעילות שמגובה בכלי עזר שהם טפסים ותבניות שמכילים בתוכם את הידע הנדרש לביצוע הפעילויות שלנו. אין צורך כל פעם להמציא את הגלגל מחדש.

זקוקים למומחה שיעזור לכם להגדיר את התהליך החדש? היעזרו באדם שזו מומחיותו. מבינים מה נדרש לעשות אך קשה לכם להתמיד? היעזרו במאמן לאיכות או ניהול שיעבוד אתכם זמנית עד שעבודה לפי התהליכים המיטביים תהפוך להרגל חדש.

נזכור שחשובה ההתמדה. לא מספיק שאנו מבינים מה נדרש לעשות. צריך לעשות! ככל שנתמיד בהרגלים בתהליכים החדשים שמותאמים לנו, ונשמור לא לשוב להרגלים לתהליכים הישנים שלא מיטיבים עימנו, הסיכוי לשינוי חיובי גדל. בשפת ט"ו בשבט: צמיחה, מחכה לנו מעבר לפינה.

מזמינה אתכם למשתלה שלנו להתחדש בשתילים בתהליכים חדשים: יש לנו תכנית חדשה של אימון לאיכות, מגוון שירותים בנושאים הקשורים לתקינה ורגולציה, מצויינות תפעולית, ניהול איכות במיקור חוץ, אבטחת מידע, סייבר ופרטיות, ועוד ועוד. דברו עימנו!

מזמינה אותך להצטרף לקבוצת WhatsApp שקטה שבה אני משתפת אחת לשבוע מאמר קצר או טיפ בנושא איכות ומצויינות בארגונים. קישור להצטרפות – כאן