מעוניינים לקבל מענק מהמדינה בהיקף של מיליוני שקלים למימון עלויות הפיתוח המתוכננות שלכם, בתנאי מימון אטרקטיביים במיוחד?

המענק יוחזר כתמלוגים ממכירות רק אם המיזם הגיע לשלב המסחור

 • מתכננים לפתח טכנולוגיות או מוצרים חדשים בחברתכם?
 • האם הפיתוח המתוכנן מאופיין בייחודיות ו/או חדשנות טכנולוגית?
 • האם אתם חברה ישראלית המייצרת בישראל העומדת באחד משני התנאים הבאים:
 • סך מכירות החברה ב-12 החודשים שקדמו למועד הגשת הבקשה, או באחת מבין חמש השנים הקלנדריות שקדמו למועד הגשת הבקשה, הינו לפחות 1 מיליון דולר.
 • או
 • סך גיוסי החברה (השקעות הון, מענקים או הלוואות) עולה על 10 מיליון דולר.
 • מעוניינים בתמיכה במינימום התערבות בניהול השוטף, מבלי לקחת Equity וללא דילול היזמים בחברה?
 • חוששים שתהליך הבקשה למענק יהיה ארוך, בירוקרטי ומסובך ויגבה מכם משאבים כבדים של כסף, אנרגיות וזמן?
 • מחפשים יועץ מומחה אשר יסייע לכם להגדיל את סיכויי ההצלחה וימקסם את המענק שתקבלו?

יועצי חברת OK יועצים, יכולים לעשות זאת עבורכם …

 • אנו מגדירים וממפים את הפעילות שלכם ובוחרים את הנושאים המתאימים ביותר לתמיכת רשות החדשנות
 • אנו מוצאים עבורכם את מסלול הסיוע המתאים לכם ביותר
 • אנו כותבים ומפיקים את כל החומרים הנדרשים להגשה ויוצרים מסמך בקשה מלא כולל תקציב הוצאות מפורט
 • אנו מגישים את הבקשה במערכת הממוחשבת של רשות החדשנות
 • אנו מכינים אתכם לקראת המפגש עם הבודק המקצועי תוך מתן דגשים חשובים לבדיקה ומסייעים בהכנת מצגת אשר תלווה את מהלכה
 • אנו מלווים אתכם ביום ביקור הבודק ומסייעים בהכנת ההשלמות לאחר הביקור
 • אנו עומדים לרשותכם לכל שאלה שתעלה ומלווים אתכם מול הגורמים הממשלתיים הרלוונטיים

שימו לב !

ההוצאות שניתן לקבל בעבורן מימון: שכר עובדים שיעסקו במו"פ, תקורה לשכר, קבלני משנה שישתתפו בתכנית, ציוד אשר ישמש למו"פ, חומרים שישמשו לניסוי ולבניית אב טיפוס, רישויי תכנה, רישום פטנטים ועוד.

בסוף התהליך …

Like חברת OK יועצים לניהול יש לכם מימון משמעותי, כמיליוני שקלים בכל שנה, לעלויות הפיתוח שלכם – רשות החדשנות משתתפת בעלויות הפיתוח שלכם בשיעור של 20-75% מעלויות המו"פ המאושרות לתכנית.
Like חברת OK יועצים לניהול החזר מענק בתשלום תמלוגים ממכירות – הרשות משתתפת בסיכונים הכרוכים בפיתוח כך שבמידה ולא תגיעו לשלב מסחור הפרויקט, מכל סיבה שהיא, לא תידרשו להחזיר את המענק.
Like חברת OK יועצים לניהול אין שינוי במודל הבעלות בחברה – המענק ניתן לכם ללא לקיחת Equity וללא דילול היזמים בחברה.
Like חברת OK יועצים לניהול יש לכם שליטה מלאה על הניהול השוטף של הפרויקט ועל ביצועו.
Like חברת OK יועצים לניהול יש לכם את אישור רשות החדשנות אשר מהווה תו איכות, ויוכל לסייע לכם ביצירת שיתופי פעולה עם לקוחות פוטנציאלים ולהקל בגיוס משקיעים בהמשך.

מדוע כדאי לכם לעבוד דווקא איתנו ?

מגוון סיבות …

 • ליועצים שלנו ניסיון מוצלח בליווי חברות ממגוון תחומים בתעשייה וסיוע להן לזכות במענקי מו"פ בשווי כולל של עשרות מיליוני ש"ח.
 • אנו לוקחים על עצמנו את מירב עבודת ההכנה וכתיבת המסמכים, ובכך חוסכים לכם שעות מרובות של בירוקרטיה, עבודה ומאמץ
 • אנו מכירים היטב את טפסי הרשות, את הנהלים השונים, את תהליכי העבודה, הקריטריונים הנבחנים, הגורמים המאשרים וכו'. ההיכרות המעמיקה שלנו מבטיחה לכם תהליך עבודה ממוקד, מותאם לצרכים ומהיר.
 • היועצים שלנו מנוסים בהכנת הצעות איכותית ומקצועית, המציגות את התכנית באופן משכנע, ובכך מגדילות את סיכויי ההצלחה מול רשות החדשנות וממקסמות את גובה המענק המאושר.

מעוניינים בשיחה או פגישה לבדוק את זכאותכם?

התקשרו לאורנה: 053-7739018 או מלאו את הפרטים שלכם:

  שאלות נפוצות

  כיצד נקבע גובה המענק שנקבל במידה והתכנית תאושר?

  כחלק מהגשת התכנית תצטרכו להכין תקציב הוצאות המפרט את כל הוצאות המו"פ אשר יידרשו לכם לביצוע הפיתוח. התקציב שתגישו ייבדק בהתאם לתכנית הפיתוח שהכנתם (משימות המו"פ). בקבלת תשובה חיובית, רשות החדשנות תקבע מהו תקציב ההוצאות המאושר על ידה מתוך התקציב המקורי שהגשתם, כאשר חלק מהוצאות התקציב המקורי ייחתך (לדוגמה – היא יכולה להתרשם כי תזדקקו לשני אנשי תכנה לצורך ביצוע התכנית ולא לשלושה כפי שביקשתם, ולהוריד מהתקציב משכורת שנתית של איש תכנה בהתאם). כמו כן, הרשות תקבע מהו שיעור התמיכה בו מעוניינת לתמוך בחברה – 20%, 30%, 40, או 50% (תוספת 10% לאזורי פיתוח או 25% לחברות בעוטף עזה). שיעור התמיכה ייקבע על פי התרשמותה בדבר מידת החדשנות של הפרויקט. המענק שתקבלו יחושב לפי אחוז התמיכה מתוך התקציב המאושר.
  דוגמא להמחשה: החברה הגישה תכנית בתקציב של 12,000,000 ₪, הרשות קבעה כי מאשרת את התכנית, כי התקציב המאושר הינו 10,000,000 ₪ ושיעור התמיכה 50% – המענק שהחברה תקבל מהרשות הינו 5,000,000 ₪.

  האם אפשר להגיש יותר מבקשה אחת בשנה?

  כן. חברה יכולה להגיש מספר בקשות בעבור מספר פרויקטים בשנה, אך יהיה עליה להגישן במועד אחד במהלך השנה הקלנדרית.

  מהו המענק המקסימלי שניתן לקבל מהרשות לחדשנות?

  אין תקרה ממשית למענק המקסימלי שניתן לקבל מן הרשות. חברות כיום זוכות לתמיכת רשות החדשנות בהיקף של מיליוני ואף עשרות מיליוני שקלים בשנה להוצאות הפיתוח שלהן. תוכלו להגיש בקשות לפרויקטים שתקציב עלויות המו"פ הכולל שלהן עד 15 מיליון ₪ במהלך כל השנה. שימו לב שחברות אשר מעוניינות להגיש בקשות גדולות שתקציבן הכולל הינו למעלה מ- 15 מיליון ₪ יגישו אותן בסוף השנה הקלנדרית (תאריך אחרון להגשה ייקבע בסמוך למועד) וייבדקו בתחילת השנה העוקבת.

  כיצד אפשר למקסם את גובה המענק שנקבל?

  חשוב מאוד להכין בקשה אשר תדגיש באופן מיטבי את מידת החדשנות בתכנית, את האתגרים הטכנולוגיים אשר ילוו את צוות המו"פ, את הסיכונים הכרוכים בפיתוח, ולפרט את תוכן משימות הפיתוח כך שיצדיקו את ההוצאות המבוקשות. צוות המומחים שלנו יוכל לסייע לכם למקד את הפרויקט על פי הקריטריונים הנבדקים, להדגיש אלמנטים אשר עשויים להגדיל את שיעור התמיכה ולהציג את הפרויקט באופן משכנע לרשות החדשנות, כך שתוכלו להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם ולמקסם את שיעור המענק שתקבלו.

  כיצד נבחנת מידת החדשנות של התכנית?

  חדשנות היא אלמנט מפתח, המקבל משקל רב ברשות החדשנות. לצורך כך נבחין בין חדשנות פונקציונאלית לבין חדשנות טכנולוגית של הפרויקט: החדשנות הפונקציונאלית תתאר את מה שחדשני במוצר מבחינת מה שהוא מציע ללקוח – מה המערכת המתוכננת תדע לעשות בשונה מן המתחרות כיום? אילו ביצועים או יכולות ייחודיים היא תכלול? מה המוצר החדש יציע לעולם? מה ההבדל בין מה שהלקוח יוכל לעשות עם הטכנולוגיה החדשה לעומת מה שיכול לעשות כיום? החדשנות הטכנולוגית תתאר את הטכנולוגיה הייחודית שתפותח בפרויקט על מנת לאפשר את כל אותן יכולות/ ביצועים החדשניים שתוארו קודם? מהו הקונספט הטכנולוגי וכיצד הוא יביא לכל אותם יתרונות וחידושים שתוארו?
  על מנת לקבל את אישור הרשות ולזכות בשיעור תמיכה גבוה, על הפרויקט להיות חדשני גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינה פונקציונאלית.

  אנו מתכננים בחברתנו פעילות פיתוח של טכנולוגיה, מוצר או תהליך חדשים, אך לא בטוחים לגבי מידת החדשנות והייחודיות של הפרויקט. איך נדע האם אנו יכולים להגיש בקשה?

  לא ניתן לקבוע באופן חד משמעי מבעוד מועד האם הפרויקט יקבל את אישור רשות החדשנות או לא, מכיוון שהתשובה הסופית תיקבע על ידי ועדת המחקר לאחר בדיקה מקצועית מקיפה שתעברו עם סיום הגשת הבקשה. אנו ממליצים לכם לפנות אלינו ולספר לנו על הפרויקט המתוכנן, על מנת שנוכל לנסות ולהתרשם לגבי מידת החדשנות שלו וסיכויי ההצלחה שלכם. צוות המומחים שלנו נכח בעשרות בדיקות מקצועיות והינו בעל ניסיון רב בהגשת בקשות לתמיכה וליווי בתהליכי הבדיקה של הרשות.

  מעוניינים בשיחה או פגישה לבדוק את זכאותכם?

  התקשרו לאורנה: 053-7739018 או מלאו את הפרטים שלכם: